Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Aktualności / Selektywność zabezpieczeń w instalacjach nn

Problematyka wykładu:
-    Szacowanie mocy zapotrzebowanej przez budynki
-    Rodzaje selektywności zabezpieczeń
-    Metody doboru selektywnie działających zabezpieczeń w instalacjach nn
-    Problemy i praktyczne aspekty projektowania selektywnie działających zabezpieczeń w instalacjach nn

 

Prezentacje przedstawi Dr inż. Andrzej Wędzik.

Dr inż. Andrzej Wędzik jest absolwentem Politechniki Łódzkiej. W 1986 roku zdobył tytuł magistra inżyniera w Instytucie Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej, ze specjalnością: Elektroenergetyka przemysłowa. Nieprzerwanie, od 1986 r roku, pracuje w Instytucie Elektroenergetyki swojej macierzystej uczelni, obecnie na stanowisku adiunkta.  Do roku 1997 był autorem lub współautorem wielu prac, dotyczących problematyki oszczędności i racjonalizacji zużycia energii elektrycznej w polskim sektorze bytowo-komunalnym. Od roku 1998 głównym tematem jego prac badawczych i naukowych stały się przemiany i transformacje, zachodzące w polskim sektorze energetycznym. Od 1999 roku uczestniczy w pracach grupy, zajmującej się problemami rynku energii elektrycznej. Obecnie jego działalność naukowo-badawcza koncentruje się głównie na zagadnieniach związanych z energetyką odnawialną, prawem energetycznym, rynkiem energii i optymalizacją.

 

Od początku przemian w polskiej energetyce, uczestniczy również w pracach różnych grup i zespołów doradczych i opiniotwórczych, poza Politechniką Łódzką. Od 2007 roku jest przewodniczącym Centralnej Sekcji Energetyki Odnawialnej i Ochrony Środowiska SEP. Ma duże doświadczenie w przygotowaniu i prowadzeniu kursów oraz szkoleń z dziedziny energetyki odnawialnej i elektroenergetyki. Jest współtwórcą i prowadzącym wielu studiów podyplomowych z zakresu elektroenergetyki i rynków energii elektrycznej.