Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Aktualności / Ochrona przepięciowa - mamy temat konferencji


Problematyka prezentacji:
1. Problemy niedotrzymywania standardów ograniczników przepięciowych - konsekwencje dla użytkownika
2.  Układy i systemy skutecznie chroniące nowoczesne systemy elektryczne i elektroniczne przed oddziaływaniem piorunowego impulsu elektromagnetycznego

 

W ramach tego bloku tematycznego dwa wystąpienia poprowadzi dr inż. Jarosław Wiater.dr inż. Jarosław Wiater ukończył studia na Wydziale Elektryczny Politechniki Białostockiej ukończył w 2002 roku. W 2009 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych w dziedzinie elektrotechnika, specjalność technika wysokich napięć. Od 2007 roku jest członkiem Polskiego Komitetu Ochrony Odgromowej. Jest autorem 2 monografii, 146 publikacji naukowych. Obecne zainteresowania naukowo-techniczne skupiają się na analizie bezpieczeństwa podczas doziemnych wyładowań piorunowych.