Teleskopowy drążek izolacyjny TDI-M-B

 

 

 

Teleskopowy drążek izolacyjny TDI-M-B służy do obsługi elektroenergetycznych urządzeń o napięciu znamionowym do 80 kV. Obsługa odbywa się przez zakładanie i podnoszenie pomocniczego sprzętu elektroenergetycznego o masie całkowitej do 5 kg. Dzięki zastosowaniu głowicy szybkomocującej systemu UDI, istnieje możliwość mocowania w niej różnych narzędzi roboczych.

 

 

Przeznaczony jest on głównie do zakładania i zdejmowania uziemiaczy przenośnych (z zaciskami zarówno śrubowymi jak i zatrzaskowymi), także do współpracy ze wskaźnikami napięcia, uzgadniaczami faz, zaczepami do obsługi rozłączników/reklozerów oraz innymi narzędziami roboczymi np. zestawami do wycinania gałęzi przy liniach napowietrznych. Długość transportowa drążka po złożeniu – 1,6m, max. długość robocza po rozłożeniu 3,2m.

Drążek jest wykonany w kategorii 2 wg normy PN-EN 62193:2006, czyli posiada podwyższone wartości parametrów mechanicznych – większe wartości momentu skrętnego, strzałki ugięcia, odporności na rozciąganie i ściskanie.

 

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy na Targach Elektrotechnika: A1, hala nr 3.