Szkolenia
Targom Elektrotechnika towarzyszy cykl szkoleń i specjalistycznych warsztatów, organizowanych przy współpracy z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa i Mazowiecką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa, Stowarzyszeniem Elektryków Polskich, Krajową Radą Spółdzielczą, Związkiem Gmin Wiejskich, Polską Izbą Radiodyfuzji Cyfrowej, Związkiem Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza, Stowarzyszeniem Teletechników Polskich XXI, Polskim Komitetem Ochrony Odgromowej SEP, Komitetem Bezpieczeństwa w Elektryce SEP oraz Polskim Związkiem Przemysłu Oświetleniowego.
Konferencja TOOP#2
Serdecznie zapraszamy na drugą edycję konferencji pt. „Trendy w ochronie odgromowej i przepięciowej” TOOP#2, która organizowana jest przez Polski Komitet Ochrony Odgromowej SEP, a odbędzie się w dniach 12-13.03.2025 r. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy integrującej środowiska naukowe, inżynierskie oraz osoby indywidualne, a także promującej dobre praktyki służące ochronie przed skutkami wyładowań atmosferycznych. Dzięki poparciu prelegentów, wystawców i słuchaczy pomysł Polskiego Komitetu Ochrony Odgromowej SEP wpisał się jako stała pozycja w kalendarzu wydarzeń technicznych. Udział w konferencji połączony z publikacją prac dotyczących projektowania i eksploatacji skutecznych instalacji ochrony odgromowej i przepięciowej jest nie tylko źródłem wiedzy, ale i wsparciem rozwoju zawodowego osób, szczególnie młodych, zainteresowanych tą tematyką. W programie dwudniowej Konferencji znajdą się referaty naukowe i prezentacje firmowe połączone z sesjami warsztatowymi na stoiskach wystawców i seminariami szkoleniowymi w salach konferencyjnych. Na zakończenie Konferencji przewidziany został panel dyskusyjny na scenie targowej. Więcej szczegółów oraz aktualnych informacji można uzyskać na stronie konferencji pod adresem: https://pkoo.sep.warszawa.pl/
Zakres tematyczny szkoleń organizowanych w ramach
22. Międzynarodowych Targów ELEKTROTECHNIKA 2025, Warszawa, 12-14 marca 2025
- TOOP #2, II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Trendy w ochronie odgromowej i przepięciowej”
Kontynuacja Konferencji TOOP #1 promująca dobre praktyki służące ochronie przed skutkami wyładowań atmosferycznych.
Organizator: Polski Komitet Ochrony Odgromowej SEP - DZIEŃ ELEKTRYKI POLSKIEJ – Moc i energia bierna – od teorii do praktyki.
Szkolenie i warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Co to jest moc i energii bierna? Eksperymentalna analiza wybranych przypadków dotyczących mocy i energii biernej (urządzenia domowe, instalacje domowe, mikroinstalacje prosumenckie). Kompensacja mocy biernej w przemyśle. Regulacja napięcia. Obliczanie mocy biernej przy wyższych harmonicznych natężenia prądu i napięcia. - Energetyka polska w procesie budowy Elektrowni Jądrowej.
Omówienie najistotniejszych zagadnień z punktu widzenia polskich przedsiębiorstw i polskiej energetyki wraz z potrzebami własnymi Elektrowni Jądrowych - Przyszłość wykorzystania formuły „Prosumenta Lokatorskiego”, zbiorowego wytwarzania energii elektrycznej z instalacji OZE należącej do spółdzielczego budynku wielolokalowego, z uwzględnieniem wykorzystania do własnych potrzeb.
MAGAZYNY ENERGI w instalacjach fotowoltaicznych w spółdzielczych budynkach wielorodzinnych. - Zapewnienie funkcjonalności, ciągłości działań i integralności energetyki podczas transformacji – Infrastruktura Krytyczna w przypadku awarii, ataków oraz innych zdarzeń zakłócających jej prawidłowe funkcjonowanie.
– szkolenie organizowane wspólnie z Polskim Komitetem Bezpieczeństwa w Elektryce SEP - „Światło Dnia i Nocy: Znaczenie i Wyzwania” – Seminarium skierowane jest do architektów, urbanistów, projektantów oświetlenia, naukowców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką światła i jego wpływu na przestrzeń oraz jakość życia
- Co warto wiedzieć i o czym warto pamiętać planując budowę lub modernizację oświetlenia na terenie miasta i gminy. Fakty i mity na temat miejskich i gminnych inwestycji oświetleniowych.
Spółdzielnie energetyczne na terenach miast i gmin, organizacja , funkcjonowanie, przykładowe spółdzielnie energetyczne.
– Spotkanie Światło i Elektrotechnika dla Samorządów połączone z uroczystym wręczeniem nagród w konkursie na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2024 Roku i Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2024 Roku - Jak radzić sobie z nowymi wymaganiami dla sprzętu oświetleniowego i elektrycznego.
Praktyczne rady i wskazówki dla producenta, dystrybutora, projektanta i użytkownika. - Czy światłowód jest kluczem do rozwoju telekomunikacji w odniesieniu do budynków jednorodzinnych jak i wielorodzinnych? Co z pozostałymi kablami, czy dalej mogą być potrzebne do przesyłania różnych sygnałów?
Czym się należy kierować przy wyborze rozwiązań instalacji telekomunikacyjnej w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz obiektach hotelowych, sanatoryjnych oraz szpitalnych. Kompendium wiedzy dla inwestora, projektanta i wykonawcy.
Domki jednorodzinne w zabudowie developerskiej, a obowiązek wykonania instalacji teletechnicznych – zmiany proponowane w prawie, a rzeczywistość. - Zapewnienie poprawnej i bezpiecznej eksploatacji oraz konserwacji instalacji elektrycznych w budynkach wielorodzinnych: spółdzielczych, komunalnych i o innym statusie własności.
- Wykorzystanie sztucznej inteligencji w produkcji, energetyce, handlu i marketingu oraz w transporcie i logistyce.
Sztuczna Inteligencja a IoT - Co nowego w rozdzielniach:
– Wybrane zagadnienia z zakresu projektowania i konfigurowania rozdzielnic n/n w budynkach mieszkalnych przemysłowych i użyteczności publicznej
– Lokalizacja rozdzielnic oświetleniowych przeznaczonych do oświetlenia pomieszczeń o różnym przeznaczeniu i charakterze etykietowanie wyrobów - Linia napowietrzna czy kablowa?
Zalety, wady i zastosowanie, – porównanie obydwu rozwiązań - Magazyny ENERGII jako istotny element stabilizujący pracę sieci energetycznych
- WYZWANIA ELEKTROMOBILNOŚCI – problemy techniczne i ppoż
Szkolenie organizowane przez Warszawski Odział SEP - Stacje transformatorowe SN/nn na terenach miejskich i wiejskich – dobór stacji , lokalizacja i eksploatacja. Współpraca stacji transformatorowych ze źródłami OZE.
- Zapewnienie pewności zasilania i standardowych parametrów jakościowych energii elektrycznej
- Aktualne przepisy regulujące zasady sporządzania projektu technicznego
- Prawo budowlane i prawo energetyczne
Przepisy techniczne związane z prowadzeniem prac i z pracą osób kierujących pracami przy urządzeniach i liniach nn i Sn. - Wirtualny konsument, prosument, wytwórca energii elektrycznej
- Współpraca projektanta, wykonawcy z zakładem energetycznym
- Nowoczesny sposób wykonywania pomiarów elektrycznych – szkolenie i warsztat praktyczny
Najczęściej zadawane pytania
Czy należy się rejestrować na szkolenia i warsztaty, czy wstęp jest wolny?
Na szkolenia i warsztaty każdy z uczestników musi się zarejestrować, rejestracja na warsztaty i szkolenia zostanie uruchomiona na początku 2023 roku
Kto może być uczestnikiem warsztatów i szkoleń?
Zakres tematyczny warsztatów i szkoleń skierowany jest do profesjonalistów z branży
Jaki jest program szkoleń i warsztatów
Zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń, szczegółowy program warsztatów i szkoleń niebawem
Czy podczas wykładów są miejsca siedzące?
Tak, w czasie wykładów są miejsca siedzące
Czy trzeba być wystawcą, aby prezentować swoją ofertę na szkoleniu?
Tak, w czasie szkoleń i warsztatów prelegentami są Wystawcy oraz zaproszeni eksperci